Najczęściej zadawane pytania

Wycena

Czym jest wycena mieszkania od iHomes?

Wycena mieszkania od iHomes to prosty i szybki sposób na oszacowanie wiarygodnej wartości mieszkania na podstawie danych o prawdziwych transakcjach sprzedaży nieruchomości zrealizowanych w tej samej okolicy.

Czy wstępna wycena mieszkania będzie mnie coś kosztować?

Nie, zarówno wycena online jak i wycena ostateczna wykonywana w apartamencie są całkowicie bezpłatne.

Czy wypełnienie formularza online do wyceny zobowiązuje mnie do sprzedaży?

Nie, formularz nie zobowiązuje do sprzedaży.

Jakie dane o mieszkaniu muszę przygotować, aby otrzymać wycenę?

Aby oszacować wartość mieszkania bierzemy pod uwagę bardzo wiele czynników, m.in.: lokalizacja mieszkania, powierzchnia, liczba pokoi, piętro, rodzaj budynku, liczba pięter w budynku, rok budowy, stan techniczny mieszkania, udogodnienia i stan prawny.

Na jakiej podstawie wyliczana jest wartość nieruchomości?

Wartość mieszkania obliczana jest na podstawie wielu czynników. Pod uwagę bierzemy różne zmienne, o które pytamy podczas wypełnienia formularza. Informacje te są następnie przetwarzane i porównywane z danymi na temat transakcji w najbliższej okolicy. Całość scala nowoczesne narzędzie, które wykorzystuje mechanizm sieci neuronowej – na podstawie otrzymywanych danych, uczy się prawidłowo generalizować wyniki.

Skąd iHomes bierze dane o transakcjach sprzedaży nieruchomości na rynku?

Dane pozyskujemy przede wszystkim z tysięcy aktów notarialnych.

Dlaczego wasza oferta może wydawać się niższa niż ceny w ogłoszeniach?

Ceny ofertowe podane w ogłoszeniach podlegają negocjacjom. Ostateczne kwoty sprzedaży, a więc ceny transakcyjne są niższe (często znacząco). Ostateczna cena sprzedaży mieszkania zależy od wielu czynników, np. umiejętności negocjacyjnych, atrakcyjności oferty na tle pozostałych itp.

Czym różni się wycena iHomes od wyceny rzeczoznawcy majątkowego?

Raport wygenerowany przez iHomes nie jest operatem szacunkowym, ani nie stanowi opinii o wartości nieruchomości w rozumieniu Ustawy o gospodarce nieruchomościami. Informacja o wartości nieruchomości wygenerowana przez iHomes nie jest równoznaczna z wyceną nieruchomości dokonywaną przez rzeczoznawcę majątkowego. Nasza wycena służy przede wszystkim, aby poznać szacunkową wartość nieruchomości. Dzięki braku administracyjnych procedur, które mogą trwać kilka dni, nasza wycena odbywa się w 100% online oraz jest bezpłatna i niezobowiązująca.

Co odróżnia wycenę iHomes od innych wycen dostępnych w Internecie?

Podstawową różnicą wyceny oferowanej przez iHomes jest jakość wykorzystywanych danych. Pobieramy informacje o prawdziwych danych transakcyjnych z oficjalnych źródeł. Dzięki temu wiemy, za ile naprawdę zostały sprzedane podobne nieruchomości. Większość bezpłatnych narzędzi dostępnych na rynku korzysta wyłącznie z danych pochodzących z ogłoszeń. Ceny z portali ogłoszeniowych z reguły podlegają jeszcze wielu negocjacjom, przez co potrafią się znacznie różnić od końcowej ceny sprzedaży

Do czego mogę użyć wyceny?

Ceny nieruchomości podlegają nieustannym zmianom. Osoby kupujące nieruchomość, mogą skorzystać z naszej wyceny, aby sprawdzić, czy faktycznie płacą za nią rynkową cenę. Mogą wykorzystać te dane do dalszych negocjacji ceny. Dla osób sprzedających nieruchomość, to bardzo cenna informacja, aby móc korzystnie sprzedać swoje mieszkanie. Szacując zbyt niską wartość nieruchomości, zostawiamy pieniądze na stole. Z drugiej strony, wystawiając nieruchomość do sprzedaży za zbyt wysoką cenę, tracimy cenny czas i wydłużamy proces sprzedaży.

W jakich miastach mogę skorzystać z wyceny nieruchomości?

Obecnie korzystając z iHomes można uzyskać informację o wartości dowolnego mieszkania z całej Warszawy. Naszym priorytetem jest jakość oferowanych przez nas danych. Pracujemy nad zaoferowaniem usługi w kolejnych miastach.

Sprzedaż mieszkania

Zastanawiam się nad sprzedażą mieszkania. Jak możecie mi pomóc?

Na naszej stronie internetowej udostępniamy darmowe narzędzie do wyceny nieruchomości, wyliczające orientacyjną wartość mieszkania. Ponadto, dajemy możliwość natychmiastowego zakupu mieszkania za gotówkę lub skorzystania z pomocy naszych doświadczonych doradców.

Czy przygotowanie oferty bezpośredniego kupna mieszkania przez iHomes coś kosztuje?

Nie, zarówno wycena online jak i wycena ostateczna wykonywana w apartamencie są całkowicie bezpłatne.

Czy po otrzymaniu oferty bezpośredniego kupna od iHomes jestem zobowiązany do sprzedaży?

Nie, na każdym etapie – aż do podpisania aktu notarialnego, możesz zrezygnować ze sprzedaży mieszkania do iHomes.

Czy mogę poprosić o ofertę dla mieszkania, które już jest wystawione na sprzedaż na portalu?

Tak, możesz skorzystać z naszej usługi, nawet gdy mieszkanie zostało już wystawione na sprzedaż. Nasza oferta może okazać się szczególnie atrakcyjna dla osób, które próbują bezskutecznie sprzedać mieszkanie od dłuższego czasu.

Czy mogę sprzedać mieszkanie do iHomes, jeśli już współpracuję z agentem nieruchomości?

Zdecydowana większość umów pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości (w tym zawieranych na wyłączność!), pozostawia właścicielowi możliwość samodzielnej sprzedaży bez prowizji oraz kar umownych.

Czy wartość oferty iHomes różni się od automatycznej wyceny mieszkania?

Tak, wartość oferty iHomes może się różnić. W przypadku oferty natychmiastowej sprzedaży do iHomes, wartość oferty w zamian za błyskawiczny czas transakcji i płatność gotówką jest niższa od tej rynkowej. Możemy jednak zaoferować pomoc w sprzedaży mieszkania na wolnym rynku, za cenę zbliżoną, a nawet wyższą do tej z automatycznej wyceny.

Skąd pewność, że otrzymałem odpowiednią ofertę?

Wycenimy Twoje mieszkanie w oparciu o bieżące dane rynkowe, obszerną analizę dotychczasowych transakcji oraz lokalne doświadczenie naszych brokerów. Główne elementy wpływające na naszą ofertę to: ogólny stan mieszkania, podaż i popyt w danej lokalizacji oraz plany renowacyjne budynku, w którym znajduje się mieszkanie.

Dlaczego oferta wstępna różni się cenowo od oferty ostatecznej?

Mają na to wpływ oględziny mieszkania. W formularzu podajesz podstawowe informacje o nieruchomości, natomiast nasz specjalista jest w stanie na żywo zweryfikować jakość mieszkania i skorygować ofertę “na plus” lub “na minus”.

Dlaczego Wasza oferta może wydawać się niższa niż ceny w ogłoszeniach?

Ceny ofertowe podane w ogłoszeniach podlegają negocjacjom. Ostateczne kwoty sprzedaży, a więc ceny transakcyjne są niższe (często znacząco). Ostateczna cena sprzedaży mieszkania zależy od wielu czynników, np. umiejętności negocjacyjnych, atrakcyjności oferty na tle pozostałych itp.

Jak długo oferta iHomes jest aktualna?

Nasza propozycja zakupu ważna jest przez 3 dni. Po tym czasie oferta wygasa.

Czy iHomes działa w każdym polskim mieście?

Obecnie działamy głównie na terenie Warszawy. Wkrótce planujemy rozwój w kolejnych miastach Polski.

Wyceniamy
Twoje mieszkanie

W tym momencie nasz algorytm analizuje tysiące danych pochodzących z aktów notarialnych oraz szuka podobnych mieszkań, które sprzedały się w najbliższej okolicy. Po zestawianiu tych danych z informacjami o Twojej nieruchomości, przedstawimy Ci szacowaną wartość mieszkania.

sandglass

Nie zamykaj tej strony. Twój raport jest prawie gotowy

sandglass

Analizuję dane sprzedażowe…