Czy warto współpracować z agentem nieruchomości?

Decydując się na zakup, sprzedaż, bądź wynajem nieruchomości, z pewnością zastanawiasz się, czy warto współpracować z agentem nieruchomości? Jest to dobra decyzja, ponieważ profesjonalista pomoże Ci przebrnąć przez cały powyższy proces.

Praca agenta nieruchomości nie polega wyłącznie na pokazywaniu lokali klientom. To tylko wycinek całego trudu, jaki wkłada we wspieranie klientów w procedurach takich jak sprzedaż, kupno czy wynajem mieszkania, albo innej nieruchomości. Warto mu zaufać i zdać się na jego wiedzę, ponieważ ma do tego pełne przygotowanie i pomoże Ci uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Czy warto współpracować z agentem nieruchomości podczas sprzedaży mieszkania?

Wiele osób błędnie myśli, że sprzedaż nieruchomości wiąże się jedynie z wystawieniem odpowiedniego ogłoszenia. Klient jednak rzadko znajduje się sam. Przeważnie sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Pierwszy problem może się pojawić przy wycenie mieszkania. Zbyt wysoka kwota może sprawić, że nikt nie zainteresuje się nieruchomością, zbyt niska- wręcz przeciwnie. Nie warto sprzedawać mieszkania poniżej jego wartości rynkowej. Dlatego należy spotkać się z agentem nieruchomości, który bazując na swym doświadczeniu i wiedzy, podpowie najbardziej realną do uzyskania kwotę. Kolejny krok to przygotowanie oferty, która zaciekawi potencjalnych nabywców. Jeżeli nie masz w tym doświadczenia, pośrednik udzieli Ci wielu cennych wskazówek, jak przygotować mieszkanie do wykonania jego zdjęć, czy prezentacji potencjalnym nabywcom. Profesjonalny agent nieruchomości sprawdzi też stan prawny lokalu i poinformuje Cię o dokumentach, niezbędnych do przeprowadzenia transakcji sprzedaży.

Kupno mieszkania za pośrednictwem Biura nieruchomości.

Planując zakup mieszkania, domu czy działki nie wahaj się skorzystać z usług profesjonalnego agenta nieruchomości. Pomoże Ci znaleźć ofertę, która spełni Twoje oczekiwania, często mając dostęp do ogłoszeń, których Ty nie znajdziesz w żadnym portalu. Przede wszystkim przeprowadzi Cię przez wszystkie formalności, sprawdzi stan prawy mieszkania, dokładnie zweryfikuje wszystkie dokumenty. To niezwykle istotne, ponieważ inwestując wszystkie swoje oszczędności lub zaciągając kredyt, który będziesz spłacał przez większą część życia, powinieneś mieć pewność, że kupiłeś nieruchomość bez wad prawnych, bez lokatorów lub bez problemów z wykorzystaniem jej w pełni, jak to czasem ma miejsce przy zakupie działek. Prowizja, jaką pobiera pośrednik w obrocie nieruchomościami, jest naprawdę niewielka w stosunku do ryzyka, jakie niesie za sobą nieudana transakcja.

Wynajem mieszkania z pomocą agenta nieruchomości

Podobnie wygląda sytuacja przy wynajmie mieszkania. Dobry agent nieruchomości nie tylko znajdzie Ci lokatora, ale podpowie także, jakie zapisy warto zawrzeć w umowie najmu, by jak najlepiej zabezpieczyć swój majątek. Będzie też pomocny przy spisywaniu protokołów zdawczo odbiorczych, przepisywaniu liczników, jak również wytłumaczy, jak wygląda sprawa rozliczenia opłat za media. Agent nieruchomości będzie również sprawował pieczę na procesem zakończenia wynajmu, co na ogół przysparza wynajmującym masę kłopotów.

Dzięki profesjonalnym usługom, jakie świadczy agent nieruchomości, możesz szybko kupić, sprzedać lub wynająć nieruchomość, minimalizując ryzyko ewentualnych strat finansowych. To specjalista, który dopilnuje wszystkich aspektów prawnych każdej transakcji.

Istotne wiadomości