Jak wycenić mieszkanie?

Podjąłeś decyzję o sprzedaży swojego lokum, dlatego z pewnością zastanawiasz się, jak wycenić mieszkanie? Warto się do tego odpowiednio przygotować i zasięgnąć rady profesjonalnego agenta nieruchomości, by uzyskać od niego jak najbardziej wiarygodną cenę, jaką możesz otrzymać.

Być może planujesz sprzedaż mieszkania, a może po prostu chcesz się upewnić, ile jest warte i czy to odpowiedni moment na jego zbycie? Wycena mieszkania nie powinna odbywać się na podstawie ofert, które widnieją w Internecie. Bardzo często są w nich zawyżone ceny, a stan nieruchomości niekoniecznie musi być podobny do posiadanego przez Ciebie. Na cenę mieszkania ma również wpływ szereg innych czynników, jak lokalizacja, czy powierzchnia użytkowa. Dlatego by poznać realną kwotę, jaką możesz otrzymać przy sprzedaży, warto skorzystać z profesjonalnych usług agenta nieruchomości.

Jak wycenić mieszkanie przez Internet?

Jeżeli chcesz poznać wartość mieszkania bez wychodzenia z domu, skorzystaj z opcji, jaką jest wycena przez Internet. To wygodna i bardzo miarodajna usługa, dzięki której szybko i sprawnie poznasz cenę swojego lokum. W specjalnym formularzu należy podać wszystkie niezbędne informacje dotyczące nieruchomości, takie jak lokalizacja, powierzchnia, rodzaj budynku, piętro, ilość pokoi, czy stan techniczny mieszkania. W oparciu o złożone modele matematyczne, poznasz w efekcie kwotę, która będzie oparta na realnych cenach transakcyjnych w okolicy. Korzystając z tej metody omijasz czynnik ludzki, który bywa czasem omylny.

Wycena nieruchomości z pomocą Biura nieruchomości

Aby dokonać wyceny swojego mieszkania, możesz również skorzystać z usług pośrednika nieruchomości, który działa na lokalnym ryku. Profesjonalny agent nieruchomości zna ceny, w jakich sprzedawane są mieszkania w pobliżu, dlatego bez problemu Ci pomoże. Doradzi również, jak podnieść wartość mieszkania, a wiec czy należy je odświeżyć, dokonać napraw lub ewentualnych zmian. To niezwykle cenne uwagi, otrzymane od osoby, która zajmuje się sprzedażą mieszkań na co dzień, więc zna rynek mieszkaniowy, jak nikt inny. Jeżeli wycena mieszkania jest potrzebna do spraw urzędowych lub sądowych, wówczas konieczne będzie skorzystanie z usług rzeczoznawcy majątkowego. Przygotuje on dokładny operat szacunkowy, który będzie zawierał szczegółowy opis nieruchomości, sytuację na rynku mieszkaniowym, ceny mieszkań w podobnej lokalizacji oraz szacowaną wartość Twojego lokalu. Taki operat, opatrzony pieczątką rzeczoznawcy, stanowi dokument urzędowy.

Poznaj realną wartość swojego mieszkania

Jak widać w procesie jakim jest wycena mieszkania, warto skorzystać z profesjonalnej wiedzy i doświadczenia Agenta nieruchomości. Dzięki temu można uniknąć kłopotów związanych ze zbyt wysoką lub znacznie zaniżoną ceną lokalu. To ważne szczególnie w przypadku sprzedaży czy zakupu mieszkania. Korzystając z usług pośrednika, możesz mieć pewność, że kwota jaką otrzymasz za swoje lokum lub za jaką je kupisz, będzie odpowiadała faktycznej jego wartości rynkowej.

Umiejętna wycena mieszkania, pozwoli Ci spokojnie podjąć decyzję dotyczącą jego sprzedaży lub kupna. Pamiętaj, że wyceniając lokum warto korzystać z usług lub narzędzi, które profesjonalnie wspomagają ten proces.

Istotne wiadomości